21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

ÇAYELİ LİSESİ

- +

Kurulduğu 1970 yılından bu yana, Çayeli başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerden gelen öğrencileriyle birlikte, Rize’nin ve Türkiye’nin bilim, kültür, sanat, spor, siyaset, ticaret hayatına kazandırdığı mezunlarıyla ün yapmış, ülkemizin değişen siyasi ve iktisadi koşulları karşısında eğitim ve öğretim kadrosunun yıllardır,her türlü imkansızlık ve zor şartlara rağmen, kendilerini öğretmenlik mesleğine adamış idealist neferlerin yuvası, biricik Çayeli Lisemiz, “Çayeli Lisesi Mezunları Derneği” çatısı altında tüzel kişiliğine 15.05.2007 tarihinde kavuşmuştur.

Çayeli Lisesi Mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Ülkemizin köklü liselerinin yaptığı dayanışma, kurumsallaşma ve mezunlarına sunduğu her türlü sosyal ve kültürel faaliyetleri, kendi Lisemiz içinde yapabilecek kadroları, kendi bünyemizden çıkarmak, Yeni Mezun arkadaşlarımıza yeni ufuklar açacak, kendilerini gurbette yalnız hissetmeyecekleri bir topluluğu hayata geçirmek esas amaçlarımız arasındadır.

Çayeli Lisesi, 1970 yılında açılmış ve ilk mezunlarını 1973 yılında vermiştir. Açıldığı günden, günümüze kadar hem kendi yöresine hem de ülkesine, her meslek dalından yüzlerce başarılı birey yetiştirmiş güzide bir okuldur. Okulumuzda yüzlerce Öğretmenimiz ilim ve fenni yaymak için çaba göstermiş, zorlukları kendilerine arkadaş edinmişlerdir. Her biri birbirinden değerli cefakar öğretmenlerimiz sayesinde yurtiçinde ve yurtdışında Çayeli Lisesi Mezunları, özgüveni tam, başarıya odaklanmış özgür bireyler olarak hayatlarını devam ettirmektedirler.
Kurulduğu günden bu yana, belirli yıllarda dernek fikri ortaya atılmış ise de şartların tam olgunlaşamaması bu organizasyonun 2007 yılına kadar oluşmamasına sebebiyet vermiştir. 2007 yılının 17 Nisan günü sayısı 40’ı bulan mezunu ile birlikte bu meşale yakılmış, akabinde 15 Mayıs günü Çayeli Lisesi Mezunları Derneği ile de taçlandırılmıştır. Bu irade ve azim, mezunlarımız ve öğretmenlerimiz tarafından sahiplenilmiş ve günümüze kadar  tek yürek olarak gelebilmiştir.

Cemiyet olma yolunda atılmış bu adım, öğretmenlerimizi ve mezunlarımızı bir çatı altında toplamayı, dönemler arasındaki iletişim kopukluğunu en aza indirmeyi amaç edinmiştir. Dinamik ve sürekli kendini yenileyen bir dernek; ancak ve ancak kontrol altına alınmış, aynı hedefe odaklanmış güç ve fikir birlikteliğiyle muvaffak olabilir. Bu irade ve azim mezunumuzda mevcuttur, bugüne kadar yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler ve alınan olumlu tepkiler bunun göstergesidir.

Aynı pencereden, aynı manzarayı,aynı heyecanla izleyen bir bütünün parçalarıyız. Çayeli Lisesi Mezunu olmak ortak paydamızdır. Dernek Faaliyetleri sırasında, Lise üniforması giymiş gibi aynı sıralarda eşit haklara sahip öğrenci psikolojisi ile çalışmak, günlük hayattaki siyasi,ticari vb. kimliklerimizden sıyrılarak ortak akılda buluşmak koşulsuz tek paydamızdır. Birlikteliğimiz daim olması dilek ve temennilerimizle…

Tüm mezunlarımıza ve Çayeli’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.