Share

Müdürümüz Cemil Bilgili’nin Veda Mesajı

28 Eylül 2010 Yazan admin

Pazar Necat Sağbaş Anadolu lisesine atanan okul müdürümüz Cemil BİLGİLİ’nin yayınladığı veda mesajı…

Sevgili Öğrencilerim;

Ben Çayeli lisesindeki görevime 1986 yılında öğretmen olarak başladım. Okulumuzda öğretmen, idareci ve son onbeş yıldır da okul müdürlüğü görevini yürütmekteydim.

Bu zaman dilimi içerisinde çok değişik dallarda öğrenciler yetiştirdim.

Ancak kısmet buraya kadarmış.

Milli Eğitim bakanlığımızın tüm ülke genelinde, bulunduğu kurumda 5 senesini dolduran okul müdürlerinin zorunlu yer değiştirme yasasıyla karşı karşıya kaldığımdan kendi isteğimle Çayeli lisesi- Vakıfbank Lisesinden 27 ağustos 2010 tarihinde ayrılarak, Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesinde göreve başladım.

Sevgili Öğrencilerim;

Sizlerle yaşadığım 24 yıllık beraberlikten sonra sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Sizlere yaşamınız için gerekli bilgi davranış ve becerilere sahip olmanız için emek verdim. Doğruyu güzeli ve hakikati, hukukun üstünlüğünü öğretmeye çalıştım.

Sevgili yavrularım, sevilmek için sevmeli başarmak için çok çalışmalı, planlı olmaya alışmalısınız.

Siz ve arkadaşlarınız, ülkemizin yönetiminde büyük sorumluluklar yükleneceksiniz. Makam ve mevkileriniz ne olursa olsun, yasalara saygıyı en yüce görev olarak kabul etmelisiniz. Güçsüzü koruyun eşitlikten ayrılmayın. Ülkemizin kalkınması ulusumuzun mutluluk ve refahı için, Atatürk ilke ve inkılâpları yaşamınızın sönmeyen meşalesi olsun.

Sizleri okul hayatınızda üzmüş, kırmış olabilirim. Ancak şunu bilmenizi isterim ki, hepsi sizlerin geleceğiyle ilgilidir.

Sevgili genç yavrularım, sizlere veda ederken, yaşamınız boyunca sizleri hep neşeli, çalışkan, başarılı ve mutlu görmek istiyorum. Sizleri böyle görebilmek benim en büyük mutluluk ve gurur kaynağım olacaktır.

Belki bir gün bir kumandan, ilim ya da devlet adamı, ya da meslektaşım olacaksınız. Fakat sizlere emek verenleri asla unutmayacaksınız.

Değerli veliler, bu uzun zaman ki birlikteliğimde bana güç veren, gücün yanında maddi ve manevi destek veren sizlere en derin sevgi ve saygılarımı iletirken; okulumuzun başarılarında her birinizin önemli katkısı olduğunu unutmamanızı istiyor, aynı desteğinizin devamını temenni ediyorum.

Diğer taraftan, okul işlevinin yerine getirilmeye çalışıldığı her evrede, maddi desteğini esirgemeyen vefalı esnaf dostlarıma da sonsuz teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı şekillendirip hayata hazırlayan, hiçbir şekilde yeri doldurulamayan toplumun aynası olan çok değerli meslektaşlarım, öğretmen arkadaşlarım;

Çayeli Lisesi-Vakıfbank Lisesinde görev yaparken hep birlik ve beraberlik, kardeşlik, dostluk, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir okul ortamı yaratabilmeyi öğütledim. Bu anlayış çerçevesinde uzun yıllar birlikte çalıştık. Çok çalışmalara, başarılara birlikte imza attık.

Geleceğin teminatı olarak yetiştirdiğimiz her meslek grubu yavrularımıza bilgi verdiniz, eğitim kazandırdınız, yaşamayı, sevmeyi, çalışmayı, vatanı ve milleti, bayrak sevgisini vermeye çalıştınız. Bu nedenlerle sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım;

Bu duygu ve düşüncelerle, aranızdan istemeyerek ayrılıyorum.

Sizlere sağlık ve başarı dolu çalışmalar dilerken, birlik ve beraberliğinizi bozmadan, sevgi ve saygı bağlarınızı güçlü tutarak, hukuk devletinin niteliklerine bağlı kalarak, geleceğe umutla koşan öğretmenler olarak her şey gönlünüzce olsun diyorum.

“Bütün ilişkilerinizde sevgi egemen olsun.”

Hoşça kalın!

Cemil BİLGİLİ

Vakıfbank Lisesi Müdürü

Yorumlar

 1. betül dedi ki:

  İsmi Çayeli Lisesi ile özdeşleşmiş olan değerli Hocamıza bize ve okulumuza vermiş olduğu emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatında da başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

 2. can dedi ki:

  değerli hocamız sizi unutmuyacağız

 3. cahit emre dedi ki:

  Değerli öğretmenimize yeni görevinde başarılar diler,verdiği emekleri ve gösterdiği sabır için de çok teşekkürler ediyorum

 4. Yaşar KAMİL dedi ki:

  Çayeli Ortaokulu ve Çayeli Lisesinden mezun, Çayeli Lisesinde 15 yıldan fazla Müdürlük yapmış olan değerli arkadaşım Cemil BİLGİLİ'nin Lisemizden ayrılmasına çok üzüldüğümü belirteyim. Elbetteki eğitimde nöbet değişimidir. Yeni görevi Pazar Anadolu Lisesi Müdürü olarak bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diliyorum.

 5. Gökhan Balcı dedi ki:

  Değerli öğretmenimize yeni görevinde başarılar diler,verdiği emekleri ve gösterdiği sabır için de çok teşekkürler ediyorum.

 6. Sinan Karakulak dedi ki:

  Değerli Hocam!Yeni görevinde de aynı başarınınn devamını dilerim.

  Saygılarımla

 7. enver dedi ki:

  hocamız cemil bilgili idi bir insan kolay yetişmiyor hele burası türkiye ise bilgi hazinedir

 8. Mehtap Hamzaoğlu dedi ki:

  İsmi Çayeli Lisesi ile özdeşleşmiş olan değerli Hocamıza bize ve okulumuza vermiş olduğu emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatında da başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

 9. Kadir Bilgili dedi ki:

  Sayın hocama yeni görevinde başarılar diliyorum.

 10. Fatih ÇOLAK dedi ki:

  Sayın Hocama yeni görevinde başarılar diliyorum. Uzun yıllar okulumuzda başarı ile görevini yapan hocama minnettarız. Kendisini Çayeli Lisesinin yetiştirdiği seçkin bir insan ve Çayeli Lisesi Müdürü olarak unutmayacağız.