21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Etkinlikler

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Çayeli Lisesi 50.yılını Büyük Coşkuyla Kutladı

- +

cayelilisesi2019

Çayeli Lisesi Mezunları, 50.Yıl Etkinlikleri Kapsamında Büyük bir Buluşmaya İmza Attı.

Çayeli Lisesi Yarım Asırlık Büyük ve Nostaljik Buluşma programı kapsamında,  Çayeli Lisesi’nde 70’ li yıllarda öğretmenlik yapan değerli öğretmenlerimiz, ilk mezunlarımız, Çayeli Lisesi mezun ve mensuplarımız 30-31 Ağustos 2019’da Çayeli Anadolu Lisesi’nde büyük coşku ve heyecanla bir araya geldiler.

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmen ve öğrenciler, Çayeli Lisesi’ne olan aidiyetlerini göstererek, büyük coşku ve özlemle hasret giderdiler. Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih Yelkenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, bu anlamlı günde mezunlarla birlikte geçmişi yad ettiler.

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Hasan Ali Mahrebel, yaptığı konuşmada:

“Çayeli Ortaokulu ve Çayeli Lisesi Armasının sorumluluğu ve bilinciyle karşınızdayım. Çayeli Lisesi Mezunları Derneği 17 Nisan 2007 tarihinde 40 mezunumuzun irade beyanıyla, şu başlıklar altında kuruldu:

1.  Camiamızı bir ve tek çatı altında toplamak
2. Mezunlarımızın bilinç düzeyini, aidiyet hissini, motivasyonlarını diri tutmak
3. Çayeli ortaokulu ve lisesi armasının verdiği sorumlulukla, okulumuzdan mezun olan veya olacak her bireyin sosyal ve eğitim hayatlarında klavuzluk ve koçluk yapmak
4. Okulumuzun paha biçilmez arşivinin müzesini kurmak
5. Okulumuza laboratuar, kütüphane, teknolojik altyapı kazandırmanın yanında, bünyesinde kurulacak kulüplere sponsorluk , kültürel gezi, panel ve oturumlarla ülkemizin başarılı iş insanlarını Çayeli Liselilerle buluşturmak.

Çayeli Lisesi eski binasına, yuvasına, bahçesine dönmelidir. Beş yıldır süren bu haksız, adaletsiz yaklaşım, aidiyet bilincimizi, armamıza olan bağlılığımızı bir kat daha arttırmıştır. Çayeli Lisesi’nin kazanımlarının takipçisi olan, şu an aramızda bulunan ve bulunmayan, haklı davamıza ses ve eylemleriyle katkı sunanlara şükranlarımı sunuyorum. Onlar sayesinde Çayeli Lisesi camiasının, ÇAYELİ için büyük bir kazanım olduğunu idrak ettik.

Eğitim kurumları bulundukları yörenin en değerli yapı taşlarıdır. 50 yıllık mazisiyle okulumuz, 12.000’e yaklaşan mezunuyla, Türkiye’nin dört bir yanına, dünyanın beş kıtasına gönderdiği mezunlarıyla gurur duymalıdır.

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği olarak, en büyük isteğimiz, başta Çayeli Lisesi olmak üzere Çayeli’ndeki tüm eğitim kurumlarının toptan yükselişe geçmesi, eskisi gibi, il bazında, bölge bazında başarılı öğrencileri çıkarmasıdır. Okul aile birlikleri, okul yönetimleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülecek koordinasyonla gençlerimizi, Çayeli için birer yıldız yapabiliriz.

Sözlerime son verirken, dernek çalışmalarında birlikte mesai harcadığımız, rahmetle andığımız mezunlarımızdan Yaşar Kamil, Cengiz Sofu, Aziz Yağcı’ya; öğretmenlerimiz İsmet Bakan, Yeltekin Çakır, Şükrü Beyaz, Fahrettin Kutlu, Osman Altuncu, Nursel Saygınar ve ebediyete intikal eden tüm  öğretmen ve mezunlarımıza rahmet diliyorum. Şu an hayatta olan öğretmen ve mezunlarımıza sağlık, afiyet diliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun “

Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin’in yaptığı konuşmada, “ Çayeli Lisesi eski binasına kavuşacaktır, bununla ilgili il ve ilçe koordinasyon kurullarında yapılan çalışmalar, genel temayül neticesinde önümüzdeki eğitim-öğretim yılında taşınma işlemi gerçekleştirilecektir” dedi. Çayeli Lisesi’nin mevcut durumu ile ilgili bilgiler paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih Yelkenci ve Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Çayeli Lisesi Mezunları’nın aralarındaki ahde vefa ve birlikteliğe vurgu yapan, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Çayeli Lisesi kendi binasına, yuvasına yakın zamanda taşınacaktır. Mezunlar olarak kazanımlarımızın takipçisi olacağız.

Çayeli Lisesi etkinlik programını organize eden Yusuf Sertkaya, Ömer Atış, Süleyman Karahan, Cemil Bilgili, Cengiz Azman, Macide Kıran, Nazire Şen, Salih Tüysüz, İlyas Ayaz ‘a şükranlarımızı sunuyoruz.

Programın her aşamasına katkı sunan,  okul arşivinde yaptığı iki yıllık titiz çalışma ile Çayeli Lisesi Efsanesi Kitabı’nı mezunlarla buluşturan Cengiz Azman müdürümüze ayrıca teşekkür ediyoruz.

Saygı ve Sevgilerimizle…
Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

ETKİNLİKLE İLGİ FOTOĞRAF VE VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ

HABER VİDEOSU

 

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.