21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Etkinlikler

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Çayeli Lisesi mezunları olağanüstü genel kongresi yaptı.

- +

17 Ocak 2010 tarihinde Çayeli Vakfı Toplantı salonunda Çayeli Lisesi Mezunları Derneği olağanüstü genel kurul kongresi yapıldı. Kongrede yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek liste ile girilen seçime dernek başkanlığına oy birliği ile Turan KOÇ seçildi, başkanlık görevini eski başkan Mehmet HÜSREV den devraldı.

Yeni Yönetim Kurulu asil üyeliğine : Turan KOÇ, Yusuf KARA, Cengiz SOFU, Hasan Ali MAHREBEL, Mehtap HAMZAOĞLU, Habip SUİÇMEZ, Hamit DUYSAK, Hasan YALÇIN, Fatih ÇOLAK, Celal ŞİŞMAN, Yaşar KAMİL Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine: Mehmet HÜSREV, Zeki ŞENKAL, Hayri ARICI, Neslihan AKTAŞ FETTAHLI, İbrahim ÖZTÜRK, Esat KESİCİ, Zülküf YELKENCİ, Muhammet ŞERİFOĞLU, Hamide FURUNCU YILMAZEL, Aziz YAĞCI, Mecit YILMAZ Denetim Kurulu Asil Üyeliğine: Hüseyin ŞİŞMAN, Fatma GERZ, Meryem TÜYSÜZ Denetim Kurulu Yedek Üyeliğine : Güngör KARALİ, Sonay ÇEKEN OKUTAN, Ahmet Ali AĞAOĞLU seçildi.

Olağanüstü Genel Kurula misafir olarak katılan Çayeli Vakfı Onursal Başkanı  Ali Fuat ALBAYRAK söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade eden bir konuşma yaptı.  Sn. ALBAYRAK yaptığı konuşmada, Çayeli Lisesi Mezunları Derneğinin Çayeli Vakfının kardeş bir derneği olduğu, vakıf olarak ellerindeki imkan ve seçenekleri derneğe kullandırabileceklerini, her türlü desteği vermeye hazır olacaklarını belirtti. Ayrıca derneklerin adeta alınan değil verilen müesseseler olduğunu, gönül zenginliğinin ve insan sevgisinin başarının anahtarı olduğunu belirtti.

Olağanüstü Genel Kurula misafir olarak katılan ÇAYDEF ve Çayeli Derneği başkanı Yılmaz HÜSREV yaptığı konuşmada, birlik beraberlik içinde çalışmamız gerektiğinden bahsetti. Çayeli Ortaokulu, Çayeli Lisesi ve dernek tüzüğünde belirtilen okulların ilk mezunlarından itibaren, günümüze kadar öğrencisi olan ve öğretmenlik yapan mezun ve mensupların,  hayat hikayelerini içeren bir albüm çalışmasının derneğe kazandırılması gerektiğini belirtti. Bu ve benzeri konularda gerekli maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini belirtti. Ayrıca derneklerin nitelikli insan yetiştirmesi gereken müesseseler olduğunu belirtti.

Olağanüstü Genel Kurula misafir olarak katılan  Nihat ÖZDEMİR dernek çalışmalarını yakından takip ettiğini ve dernek faaliyetlerinde katkı ve tecrübelerini aktarmaktan onur duyacağını belirtti

Derneğin Kurucu Genel Başkanlığını yapmış, önceki dönmede başkan yardımcılığı görevini yapan   Zeki ŞENKAL derneğin kuruluş fikrinin nasıl doğduğu ve bu yolda destek olan insanların katkılarından bahsetti. Bu yolda destek olan öğretmen ve mezun öğrencilere teşekkürlerini belirti.

Dernek Başkanlığı’na seçilen Turan KOÇ, Olağanüstü Genel Kurulda, bir teşekkür konuşması yaptı Başkan, mensubiyet duygusunu arttırarak derneğimizin Çayeli’nde en etkin ve geniş katılımlı dernek olması için çalışmamız gerektiğini ve problemlerimize çözüm üretebilecek kadroları yetiştirmek zorunda olduğumuzu belirtmiştir.  Çayeli Lisesi Mezunları Derneğinin hiçbir derneğin alternatifi olmadığı ve hiçbir siyasi partinin güdümünde olmadığını ayrıca vurguladı. Ayrıca, dernek yönetiminde asil ve yedek üye ayrımı olmadan hep  birlikte ortak sorumluluk anlayışı içerisinde çalışılacak ve ayda bir kez  toplantı yapılacağını belirtti.

FOTOĞRAFLAR

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.