25°C
Rize HAVA DURUMU25°C Mevzi Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Güncel

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Çayeli Lisesi Mezunlarından Manifesto

- +

854
Çayeli Lisesi Mezunları Derneği, kurulduğu 2007 yılından günümüze kadar gelen tüm mezunlarına, Çayeli Lisesi’ne hizmette bulunmuş öğretmenlerine, idari personeline ve hali hazırda okuyan öğrencilerine; sosyal sorumluluk projeleriyle ulaşmayı amaç edinmiş, yönetim kurulu üyeleri ve yüreği Çayeli Lisesi’nin başarısı için atan yardımsever büyükleriyle kocaman bir ailedir. Sevgi ve kardeşlik bağı bizi bir arada tutan en büyük güçtür. Okulumuzun kurulduğu 1970 yılı ve sonrasında yetiştirdiği öğrenciler, şu anda kamuda ve özel sektörde önemli başarılara imza atmışlardır.

Çayeli’ne görev gereği aileleri ile beraber gelmiş, belirli bir süre Çayeli’nde ikamet etmek suretiyle okulumuzdan mezun olmuş, toplamda mezun sayımızın %20’sini oluşturan, çok zeki ve yetenekli, Çayeli’ne ve Çayeli Lisesi’ne sevdalı bir güruh da her organizasyonumuzda maddi-manevi destek sağlamıştır.

Son yıllarda Türkiye’deki eğitim sisteminin geldiği durumun Rize ve Çayeli’ndeki yansımaları bizi endişelendirse de okulumuzda görev yapan öğretmen ve öğrenim gören öğrencilere olan inancımız bizi harekete geçirdi. Okulumuzun son sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile beraber İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz kültür gezisinin sonrasında öğrencilerimizin sınavlarda gösterdiği başarılar hepimiz için gurur kaynağı olmuştur. (www.cayelilisesi.com adresinde detaylarını bulabilirsiniz.). Bu başarıya imza atmış okulumuzun yetenekli ve özverili öğretmenleri ve bilhassa Cengiz Azman, Osman Beşir, Orhan Yazıcı, Ali Hacıhalitoğlu gibi tecrübeli dinamik ve genç öğretmenler, bizlerin geleceğe daha da umutla bakmasını sağlamaktadır.

Okulumuzun mevcut yerinden başka bir yere taşınması, bu taşınmanın geçici mi yoksa kalıcı mı olacağı konularında mezunların, öğrenci-öğretmenlerin, ailelerin ve Çayeli’nde bu konuya duyarlı kişilerin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bizler, okullarımızın çağdaş normlarda yeniden düzenlenmelerini, sosyal-kültürel-bilimsel çalışmaları destekleyici ünite ve dersliklerin ilave edilmelerini ya da yeni yapım teknolojileriyle yeniden inşa edilmelerini beklerken; düşünülen ve yapılması muhtemel olan bir takım uygulamalar bizleri çok büyük bir endişeye gark etmiştir; kıymetli yöneticilerimiz, bu uygulamanın açacağı sorunlara karşı hazırlıklı olmalıdırlar. Okulumuzun kazanılmış her türlü hakkının savunucusu ve takipçisi olacağımızı, gerektiğinde her türlü yasal ve hukuki girişimlere, lehte sonuç alınıncaya kadar, başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

ÇAYELİ LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.