21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Etkinlikler

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Derneğimiz Çayeli’nde Öğrencilerimizle Buluştu

- +

11 Nisan 2014 tarihinde Çayeli Grand Çavuşoğlu Otel’de Çayeli Kaymakamı  Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Şahin, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı   Güngör Sarı, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Gökhan Suiçmez, Çayeli Vakıfbank Anadolu Lisesi Müdürü Halit Güçlü, Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Müdürü Cemil Bilgili, Çayeli Vakıfbank Anadolu Lisesi Öğretmenleri,  Çayeli’nde yaşayan çok değerli Fizik Öğretmeni Taha Uzun Bey, Çayeli Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çayeli Vakıfbank Anadolu Lisesi’nden 120 öğrencinin katıldığı , yemekli  muhteşem bir organizasyon gerçekleştirilmiştir.

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Hasan Ali Mahrebel ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehtap Hamzaoğlu, Sevil Kartoğlu, Turan Koç, Mehmet Akif Köse İstanbul’dan, Hüseyin Öztürk ve Kadir Bilgili Çayeli’nden katılarak organizasyona destek verdiler.

Organizasyonu Haber 53 Genel Yayın Yönetmeni Ali Kemal Atik, Zaman53 Yayın Koordinatörü Selim Bayraktar, Çayeli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden Mustafa Taş takip etti.

Açılış konuşmalarında Çayeli Lisesi Mezunları Derneği’nin sınava girecek Çayeli Vakıfbank Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine verdiği moral ve motivasyonun önemine vurgu yapılarak eğitimin Çayeli’nde yeniden artan bir ivme ile şahlanması için bu tip organizasyonların artması temennilerinde bulunuldu. Eski adı ile Çayeli Lisesi’nden mezun, bilim, sanat, mühendislik, ticaret, siyaset, spor hayatında başarı kazanmış başarılı mezunların öğrencilerle buluşmasının önemi üzerinde görüşler paylaşıldı. Kamu ve özel sektördeki girişimcilikleri ile Türkiye’de ve yurtdışında başarılı yöre insanının istediğinde başarının kaçınılmaz olduğu, eğitimin Çayeli’nde diğer okullarla birlikte yeniden değerlendirilmesi ve eksikliklerin hızlı bir şekilde tamamlanması üzerinde görüşler bildirildi.

Çayeli Lisesi’nin , Çayeli Ortaokulu ile birlikte çok köklü bir geçmişe sahip olduğu, varolan okul ve bu mirasın sahiplenilmesi ve geçmişteki başarılarının da ötesinde bir gelişim için idareci, öğretmen, veli ,öğrenci özelinde konunun dikkatli değerlendirilmesi gerektiği konularında görüşler bildirildi.

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Hasan Ali Mahrebel yaptığı sunumda, derneğin gelecek planları, öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk projeleri, bilinçli ve disiplinli bir gençlik modelinin altyapısının hazırlığı, Çayeli ve yöresindeki okulların başarı performanslarının iyileştirilmesi, doğru tercih ve başarının ölçüsü konuları vurgulandı.

Programın sonunda soru cevap bölümünde Çayeli Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin , Çayeli Vakıfbank Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğrencilerin sorunları, geçmiş anıları konuşuldu. Yönetim Kurulu Üyeleri tek tek öğrencilerle ilgilenerek, yalnız olmadıklarını, abileri ve ablaları olarak yanlarında oldukları mesajı verildi.

Bu tür organizasyonları İstanbul da ve Çayeli’nde tekrarlamak için gerekli takvim çalışmasının yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Program, okulun kapanmasına yakın yapılacak bir organizasyon sözü alınarak sonlandırıldı.

1

3

4

5

6

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.