21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Güncel

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Müdürümüz Cemil Bilgili’nin Veda Mesajı

- +

Pazar Necat Sağbaş Anadolu lisesine atanan okul müdürümüz Cemil BİLGİLİ’nin yayınladığı veda mesajı…

Sevgili Öğrencilerim;

Ben Çayeli lisesindeki görevime 1986 yılında öğretmen olarak başladım. Okulumuzda öğretmen, idareci ve son onbeş yıldır da okul müdürlüğü görevini yürütmekteydim.

Bu zaman dilimi içerisinde çok değişik dallarda öğrenciler yetiştirdim.

Ancak kısmet buraya kadarmış.

Milli Eğitim bakanlığımızın tüm ülke genelinde, bulunduğu kurumda 5 senesini dolduran okul müdürlerinin zorunlu yer değiştirme yasasıyla karşı karşıya kaldığımdan kendi isteğimle Çayeli lisesi- Vakıfbank Lisesinden 27 ağustos 2010 tarihinde ayrılarak, Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesinde göreve başladım.

Sevgili Öğrencilerim;

Sizlerle yaşadığım 24 yıllık beraberlikten sonra sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Sizlere yaşamınız için gerekli bilgi davranış ve becerilere sahip olmanız için emek verdim. Doğruyu güzeli ve hakikati, hukukun üstünlüğünü öğretmeye çalıştım.

Sevgili yavrularım, sevilmek için sevmeli başarmak için çok çalışmalı, planlı olmaya alışmalısınız.

Siz ve arkadaşlarınız, ülkemizin yönetiminde büyük sorumluluklar yükleneceksiniz. Makam ve mevkileriniz ne olursa olsun, yasalara saygıyı en yüce görev olarak kabul etmelisiniz. Güçsüzü koruyun eşitlikten ayrılmayın. Ülkemizin kalkınması ulusumuzun mutluluk ve refahı için, Atatürk ilke ve inkılâpları yaşamınızın sönmeyen meşalesi olsun.

Sizleri okul hayatınızda üzmüş, kırmış olabilirim. Ancak şunu bilmenizi isterim ki, hepsi sizlerin geleceğiyle ilgilidir.

Sevgili genç yavrularım, sizlere veda ederken, yaşamınız boyunca sizleri hep neşeli, çalışkan, başarılı ve mutlu görmek istiyorum. Sizleri böyle görebilmek benim en büyük mutluluk ve gurur kaynağım olacaktır.

Belki bir gün bir kumandan, ilim ya da devlet adamı, ya da meslektaşım olacaksınız. Fakat sizlere emek verenleri asla unutmayacaksınız.

Değerli veliler, bu uzun zaman ki birlikteliğimde bana güç veren, gücün yanında maddi ve manevi destek veren sizlere en derin sevgi ve saygılarımı iletirken; okulumuzun başarılarında her birinizin önemli katkısı olduğunu unutmamanızı istiyor, aynı desteğinizin devamını temenni ediyorum.

Diğer taraftan, okul işlevinin yerine getirilmeye çalışıldığı her evrede, maddi desteğini esirgemeyen vefalı esnaf dostlarıma da sonsuz teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı şekillendirip hayata hazırlayan, hiçbir şekilde yeri doldurulamayan toplumun aynası olan çok değerli meslektaşlarım, öğretmen arkadaşlarım;

Çayeli Lisesi-Vakıfbank Lisesinde görev yaparken hep birlik ve beraberlik, kardeşlik, dostluk, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir okul ortamı yaratabilmeyi öğütledim. Bu anlayış çerçevesinde uzun yıllar birlikte çalıştık. Çok çalışmalara, başarılara birlikte imza attık.

Geleceğin teminatı olarak yetiştirdiğimiz her meslek grubu yavrularımıza bilgi verdiniz, eğitim kazandırdınız, yaşamayı, sevmeyi, çalışmayı, vatanı ve milleti, bayrak sevgisini vermeye çalıştınız. Bu nedenlerle sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım;

Bu duygu ve düşüncelerle, aranızdan istemeyerek ayrılıyorum.

Sizlere sağlık ve başarı dolu çalışmalar dilerken, birlik ve beraberliğinizi bozmadan, sevgi ve saygı bağlarınızı güçlü tutarak, hukuk devletinin niteliklerine bağlı kalarak, geleceğe umutla koşan öğretmenler olarak her şey gönlünüzce olsun diyorum.

“Bütün ilişkilerinizde sevgi egemen olsun.”

Hoşça kalın!

Cemil BİLGİLİ

Vakıfbank Lisesi Müdürü

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

avatar
28Eylül
avatar
28Eylül
avatar
28Eylül
avatar
15Kasım
avatar
22Kasım
avatar
26Kasım
avatar
25Ocak
avatar
28Temmuz
avatar
04Aralık
avatar
18Ocak