21°C
Rize HAVA DURUMU21°C Kuvvetli Sağanak
İLETİŞİM telefon numarası
SON DUYURULAR

Köşe Yazıları

Çayeli Lisesi Mezunları Derneği

Neden Burdayız?

- +

Hani derler ya biraraya gelelim yine… İşte bu amaç uğruna yapılmış bir çatıdır dernekler. Hepsi farklı farklı isimlerle kurulmuş olsa da beklentiler ortaktır çoğu zaman. Fakat en önemli beklenti ise özlem gidermek ve dayanışmayı güçlendirmektir.

​Dernekler siyasi zemine çekilmediği müddetçe amacı doğrultusunda faaliyet gösterirler. Aksi olduğu zaman da ya çıkar kavgaları meydana gelir ya da ayrışmalar patlak verir. İşte bu nedenledir ki çoğu dernek tabeladan öte bir vasıf taşımaz. Sadece oyun oynanan, çay, kahve içilen sıradan ve kahvehaden farkı olmayan bir yapı meydana gelir ki bu ne kadar sağlıklı olur tartışmaya açıktır.

​Çayeli Lisesi Mezunları Derneği’nin ismini ilk duyduğumda hissettiklerim, açıkçası önceki paragraflarda bahsettiklerim gibiydi. Yani sıradan bir yapı vardı gözümde. Amacı dergi ve gazetelere fotoğraf vermekten başka birşey olmayan, katılımcıların kendini reklam etmesi ve herkesin kendi çıkarının ön planda olduğu, kısır döngülerde tıkanıp bir türlü amaca yönelik çalışamayan tabela derneği! Ancak ne kadar yanıldığımı zamanla daha iyi anladım.

​Yönetim kurulu seçimine yönetimdeki abilerimizin tavsiyesi üzerine gözlemci olarak katıldığımda ortamın sıcaklığını yavaş yavaş sezmeye başladım. Hatta o gün salondaki herkese kürsüde konuşma hakkı verilmesi katılımcıların fikirlerinin ne denli dikkate alındığının bir göstergesiydi. Daha sonra yönetim kurulu toplantılarına da katıldım.

Gayet samimi bir ortamda, herkesin fikirlerini hür olarak sunabildiği ve en önemlisi mezunlarla ilgili konuların dışında her türlü güncel veya tarihsel sohbetlerin de yapılabildiği bu ortamda bulunmaktan gittikçe daha fazla keyif almaya başladım.

​Organizasyonlardaki başarı konusuna gelince, bu noktada işin sırrı sanırım herkesin aynı kararlılıkta ve eşitlikte olayın içinde olmasında yatıyor. Yani kimi zaman başkan üye, üyeler başkan olurken kimi zaman ise en yaşlımız, en gencimiz kadar çalışıyordu. Ancak tüm bunlar yapılırken alçakgönüllülük esasından asla taviz verilmedi. Güç dengelerinin gözetildiği bu ortamda Hıdiv gibi çok başarılı bir organizasyonun sırrı da burada yatmaktaydı zaten.

​Başta da söylediğim gibi menfaatten tamamen uzak, amacı mezunlarını biraraya getirmek ve okul dışında da bu gururu hissettirmek olan bu çatı altında eğer siz de bulunmak isterseniz biz de sizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız. Bu arada önemli bir not düşmem gerek. Vakıfbank Lisesi mezunlarının da Çayeli Lisesi mezunu olduğu unutulmasın. Bu konudaki sızlanmalar laf kalabalığından ibarettir. Lütfen dikkate almayın. En kısa zamanda sizleri de aramızda görmek ümidiyle. Sağlıcakla kalın.

Kadir Bilgili
Yönetim Kurulu Üyesi​

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.